Na stadionie wohninvest WESERSTADION odbył się mecz pomiędzy Werder Bremen i FC Augsburg zakończony wynikiem 2-0

W meczu 14. kolejki Bundesligi Werder Bremen pokonał FC Augsburg 2-0 na wohninvest WESERSTADION. Gole dla gospodarzy strzelili w pierwszej połowie, a zwycięstwo pozwoliło im awansować w tabeli ligowej.

Relacja z meczu: Werder Bremen - FC Augsburg

W dniu 9 grudnia 2023 roku na wohninvest WESERSTADION odbył się mecz pomiędzy drużynami Werder Bremen a FC Augsburg w ramach 14. kolejki niemieckiej Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był Sascha Stegemann z Niemiec. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu drużyn stworzyli niesamowite widowisko, dopingując swoje ulubione zespoły.

Po intensywnym starcie, to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 39. minucie N. Stark popisał się bramką, ustalając wynik na 1-0 dla Werder Bremen. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej połowie Werder Bremen kontynuował swoją ofensywę, co doprowadziło do drugiego trafienia. Tym razem to M. Ducksch strzelił gola w 65. minucie, podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 2-0. M. Weiser zanotował asystę przy tej bramce.

W dalszej części meczu emocje sięgały zenitu, a obie drużyny walczyły o kolejne trafienia. Ostatecznie Werder Bremen zdołał utrzymać swoją przewagę do końcowego gwizdka, wygrywając to spotkanie 2-0.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a zarówno gospodarze, jak i goście zobaczyli się przed sędzią. Michael Zetterer został ukarany żółtą kartką w barwach gospodarzy, natomiast Ermedin Demirović oraz Niklas Dorsch z FC Augsburg również zobaczyli kartki. Niestety żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki w doliczonym czasie gry, co ostatecznie ustaliło wynik meczu na 2-0 dla Werder Bremen.

Werder Bremen ma teraz przed sobą trudne spotkania z Borussia Monchengladbach, RB Leipzig oraz VfL BOCHUM, natomiast FC Augsburg zmierzy się kolejno z Borussia Dortmund, VfB Stuttgart oraz Bayer Leverkusen.