Spotkanie Werder Bremen - Borussia Monchengladbach, wynik końcowy 2-2

W emocjonującym starciu zakończonym remisem 2-2, drużyny Werder Bremen i Borussia Monchengladbach spotkały się na wohninvest WESERSTADION w ramach 32. kolejki Bundesligi. Mecz, który odbył się 4 maja o godzinie 13:30, dostarczył kibicom wiele emocji i niezapomnianych chwil na boisku.

Werder Bremen 2-2 Borussia Monchengladbach: Zacięty pojedynek na wohninvest WESERSTADION

Mecz pomiędzy Werder Bremen a Borussia Monchengladbach rozpoczął się o godzinie 13:30 na wohninvest WESERSTADION. Sędzią głównym spotkania był Timo Gerach z Niemiec. Drużyny zaprezentowały się na boisku w ramach 32. kolejki Bundesligi, gotowe do zaciętej rywalizacji. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty.

Werder Bremen szybko objął prowadzenie w 8. minucie spotkania, kiedy R. Hack skutecznie wykorzystał piękną akcję, asystującemu R. Reitzowi. Gospodarze nie zamierzali jednak pozostawić rywali z Borussii Monchengladbach z nadmierną przewagą, dlatego wyrównali wynik tuż przed przerwą. N. Woltemade zapewnił kibicom gola na wagę 1-1 w 45. minucie, po zagraniu L. Bittencourta.

Druga połowa meczu była równie emocjonująca, a Werder Bremen ponownie wyszedł na prowadzenie w 65. minucie. Tym razem to N. Woltemade zdobył swojego drugiego gola, asystując M. Duckschowi. Borussia Monchengladbach nie zamierzała jednak odpuścić i w ostatnich chwilach regularnego czasu gry, F. Neuhaus strzelił bramkę na 2-2, dzięki czemu goście wywieźli z Bremy cenny punkt.

Mecz nie obył się bez kartek, jednak żadna z drużyn nie zakończyła spotkania w osłabieniu. Żółte kartki zostały pokazane zarówno gospodarzom, jak i gościom, jednak czerwona kartka nie była konieczna. Ostateczny wynik 2-2 pozwolił obu zespołom podzielić się punktami w tej zaciętej rywalizacji.

Werder Bremen czeka teraz seria trudnych spotkań, wśród których znajdują się starcia z RB Leipzig, Vfl Bochum oraz Eintrachtem Frankfurt. Natomiast Borussia Monchengladbach zmierzy się kolejno z VfB Stuttgart, oraz [Pusto] w swoich najbliższych meczach.